زن رمالی با ۳ میلیارد کلاهبرداری

۶ بازديد

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری زن رمالی با ۳ میلیارد کلاهبرداری خبر داد و گفت: متهم مدعی بود با دادن طلای مال‌باختگان به اجنه بخت‌گشایی می‌کند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایلنا، سرهنگ کارآگاه خیراله دولت‌خواه در تشریح این خبر، گفت: اول خرداد ماه سال جاری فردی به کلانتری شهرک ولیعصر مراجعه کرد و عنوان داشت: زن میانسالی با مراجعه به مغازه من سراغ یکی از همسایه ها را گرفت و وقتی علت حضورش را پرسیدم، گفت که رمال است و برای بخت گشایی آمده است، کنجکاو شدم تا نحوه کارش را ببینم و از او خواستم به منزل ما نیز بیاید و او هم پذیرفت.

این مقام انتظامی بیان داشت: شاکی در ادامه گفت که رمال بعد از گذشت مدتی به منزل ما هم آمد و در منزل آلات و ادوات رمالی اش را به ما نشان داد و مشغول کار شد و بعد از چند دقیقه صدایی شنیدیم و او گفت که اجنه برای ادامه فرآیند بخت گشایی طلا می خواهند و اگر طلا در منزل داری بیاور و من هم که باورم شده بود، ادعاهایش درست است چند قطعه طلا برایش آوردم و او هم پس از اتمام کار طلاها را به همراه خودش برد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: با ثبت شکایت اولیه در کلانتری پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در همان ابتدای تحقیقات پلیسی، ۲ شاکی دیگر به پایگاه پنجم مراجعه و شکایت های مشابهی را مطرح کردند.

وی بیان داشت: با دستور قضائی دستگیری زن رمال در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. در تحقیقات میدانی مشخص شد متهم زنی ۴۸ ساله و دارای یک مورد سابقه دستگیری منجر به صلح و سازش در کلانتری بوده و فاقد اعتیاد، بی سواد و ساکن تبریز است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی، محل سکونت وی در شهر تبریز شناسایی شد، متهم در روز شنبه دوم آذر ماه در مخفیگاهش دستگیر و به همراه همسرش به تهران انتقال یافت.

دولتخواه افزود : متهم اظهار داشت که هر چند وقت یک بار به تهران می آمدم و با چرب زبانی اعتماد افراد را برای انجام رمالی جلب می کردم و پس از انجام یک رشته اقدامات فریبنده و نمایشی موفق به اغفال مشتریان شده و آنان را در شرایط ذهنی قرار می دادم که با میل خود طلاها و اشیاء قیمتی شان را برای بخت گشایی در اختیارم قرار دهند.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: تاکنون ۳شاکی از این زن شکایت کرده اند و ارزش ریالی طلاهایی که متهم از دریافت کرده ۳ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی تصریح کرد: متهم با دستور بازپرس شعبه ۳دادسرای ناحیه ۱۸تهران به منظور شناسایی سایر شاکیان و انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت است.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی در پایان به شهروندان توصیه کرد: از اعتماد به افراد کلاهبردار که از ساده لوحی و زودباوری مخاطبان خود استفاده می کنند، خودداری کنید.

 
 
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.