واکنش سوریه به حمله احتمالی ترکیه به این کشور

۱۴ بازديد
فیصل مقداد گفت: «کسانی که خود را در آغوش بیگانگان می‌اندازند، از طرف همان بیگانگان با ذلت به بیرون رانده می‌شوند».

وی با اشاره به تصمیم ترکیه برای انجام عملیات موسوم به «شرق فرات» در شمال سوریه گفت که «اگر ارتش ترکیه به سوریه حمله کند، از همه اراضی آن دفاع خواهیم کرد و هیچ گونه اشغالگری را نخواهیم پذیرفت و ذره‌ای از خاک سوریه را رها نخواهیم کرد».

وی که با روزنامه «الوطن» سوریه گفتگو می‌کرد، در پاسخ به سوالی درباره عقب‌نشینی نیرو‌های آمریکایی از شمال سوریه و عدم حمایت واشنگتن از کرد‌های سوری گفت: «کسانی که وطن خود را به نازلترین قیمت می‌فروشند، خود را در خارج از تاریخ خواهند یافت. ما پیشتر هشدار داده بودیم کسانی که بیگانگان را در آغوش می‌گیرند، همان بیگانگان آن‌ها را با ذلت به بیرون خواهند راند و اکنون این اتفاق افتاده است».

فیصل المقداد افزود: «آن‌ها (کرد‌های سوریه) کسانی هستند که همه چیزشان را باخته‌اند، اما در نهایت کشور پذیرای همه آحاد ملت است و ما می‌خواهیم که همه مشکلات سوریه را با روش سازنده و به دور از هرگونه خشونت حل کنیم».

ترکیه بعد از ماه‌ها تهدید و خط و نشان کشیدن برای شبه‌نظامیان مورد حمایت آمریکا در شمال شرق سوریه، شب گذشته (دوشنبه) از اولین حملات هوایی خود علیه این شبه نظامیان در حد فاصل مرز عراق با سوریه در منطقه «مالکیه» سوریه خبر داد. هدف از این حمله، تلاش برای قطع ارتباط زمینی بین سوریه و عراق بود.

ترکیه می‌گوید حضور این شبه‌نظامیان که از نظر ایدئولوژی به پ. ک. ک. نزدیک هستند، برای امنیت ملی ترکیه خطرناک بوده و باید آن‌ها از مرز‌های این دور شوند. آنکارا قصد دارد ایده ایجاد منطقه امن که از شمال شرقی‌ترین مرز سوریه شروع شده و تا شهر جرابلس ادامه دارد، عملی کند.
 
 
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.